top of page
dr.özgür koçkar/besteticadoctor/

Boyun Dekote

Botoksu

Boyun  Botoksu

 

Ameliyatsız Medikal Estetik Boyun bölgesine botoksun uygulanması ile boyunda oluşmuş enine çizgiler azaltılabilir ya da yok edilebilir. Eğer bu boyun çizgileri gerildiğinde kayboluyorsa sadece tek başına yapılması çok başarılı bir sonuç verir. Eğer çizgiler kaybolmuyor ise kırışıklıklar azalır, cilt canlı ve diri gözükür. Ama katlantı izleri tamamen kaybolmaz, silüet şeklinde görünür. Bu gibi olgulara dolgu takviyesi ile elde edilen sonuç daha da artırılabilir. Genellikle Volift uygulaması hem ciltteki hacim kaybını giderir. Hem de kırışıklık içinde bir direnç oluşturarak kırışıklığın derinleşmesini önlemede önemli rol oynar. Ayrıca fokus ultrason tedavisi ile de hem cilt hem de platizma kasında bir lifting etkisi olduğu için sonuç en maksimum seviyeye çıkar. Özetle hafif olgularda tek başına yapılması yeterliyken, ilerlemiş ya da orta olgularda botoksun dolgu ve fokus ultrason ile kombine tedavileri daha iyi bir tedavi olanağı sağlar.

Dekolte Botoksu

Dekolte bölgesi de aslıda boyun bölgesinin devamıdır. Özellikle bayanlarda yakası açık kıyafetler bu bölgenin ön planda gözükmesine neden olur. Bu bölgedeki kırışıklık ya da buruşmuş görünüm can sıkıcı olabilir. Dekolte Botoksu uygulaması ile bu bölge daha diri ve canlı gözükebilir. Yine ulterapi ile kombine tedaviler en mükemmel düzelmenin sağlanması için bir zorunluluktur.

Dekolte Botoksu uygulaması ile dekolte bölgesi daha pürüzsüz ve diri gözükür. Elde edilen sonucun devamlılığı için her altı ayda bir tekrarlanmalıdır.

bottom of page