top of page
genelkırmızı.png

Burun botoksu ile Burun bölgesi ameliyatsız estetik uygulamalar ile güzelleştirilebilir. Bu uygulamalar Botoks ve dolgu uygulamalarıdır. Çoğu kişinin gülünce burnun ucu aşağı doğru düşer ve kanatlarında olan genişleme de görülebilir. Bu durum bu uygulama ile azaltılabilir. Aynı zamanda burnun kanatlarında olan yayvanlaşmada azaltılabilir. bu uygulama ile burnu aşağı çeken kasın etkisi azaltılır. Bu sayede burun ucu aşağı düşmez, hafif bir burun kalkıklığı elde edilir.

 

Ayrıca burun sırtında gülünce oluşan burun kırışıklıkları da giderilebilir. Bu kırışıklıklar özellikle alın ve göz etrafı botoksu uygulanan hastalarda belirgin olabilir. Bu durum özellikle gülme sırasında burnun sırtında orantısız kırışıklıklara neden olur. Bu yüzden kişiye yüz botoksu uygulanırken burun bölgesi de değerlendirilmelidir.

Buruna dolgu uygulaması da yapılabilir. Burnun sırtındaki kırışıklıkların ya da kat izlerinin tedavisinde dolgu uygulaması efektiftir. Özellikle derinleşmiş ve belirgin burun kırışıklıklarının tedavisinde çok iyi düzelme sağlarlar.

Burnu güzelleştirmek içinde dolgu uygulamaları yapılabilir. Burundaki kemer azaltılabilir ya da kaybedilebilir. Burnun ucu kalkıklığı artırılabilir ya da dikleştirilebilir. Burun kökü ya da ucuna dolgu maddesi ile doldurularak burnun daha güzel bir görünüme kavuşturulabilir.

Buruna uygulanan botoksun ya da dolgunun avantajı basit bir uygulama olması, günlük tempodan koparmaması ve hızlı sonuç vermesidir.

Dolgu olarak Voluma ya da Volift uygulaması iyi bir sonuç verir. 0.5-1 ml doz gereklidir. Dolgunun etki süresi genellikle 1 yıl civarıdır.  Botoksun burun sırtı kırışıklıkları için dozu 5-10 ünitedir. Bu durum dysport uygulaması için 15-30 ünitedir. Uygulanan botulinum toksinin zamanı 4-6 ay arasında değişir.

Natural Burun
Botoksu
bottom of page